Festiwal Jabłonki Swawole

Festiwal Jabłonki Swawole

Festiwal Jabłonki Swawole

Festiwal Jabłonki Swawole to wyjątkowe wydarzenie, które po raz kolejny będę miał przyjemność prowadzić jako konferansjer. Pierwsza edycja Festiwalu odbywała się w Warszawie, w 2021 roku.  Gwiazdami wydarzenia byly Bitmiana i Afromental. Co czeka nas w tym roku w Sandomierzu? Dowiecie się z tego wpisu.

Czym są Jabłonki?

Jabłonki to okres od początku maja, kiedy to Jabłonie zalewają się pięknymi biało czerowniutkimi kwiatkami. Jest prawdziwa maga zaklęta w tych niepozornych acz pięknych drzewkach owocowych. Rodzą one wszak przepyszne, zdrowe i słodkie jabłka, które są zbierane przes sadoników końcówką września. Ten moment kończy Jabłonki w Polsce.

Jabłonki to także fundament stworzenia Festiwalu o tej samiej nazwie, który na trwale wpisuje się już w mapę wydarzeń kulturalnych w Polsce. Promując nie tylko zdrowy tryb życia, smaczne jabłka będące jego synonimem ale także promoujące markę Polska na całym świecie. Przecież Polacy pomimo wszystkich memów i obiegowej opinii narzekarzy to Sowianie z iście imprezową duszą. Potrafimy się bawić, swawolićm tańczyć. Czasem nawer rubasznie, ale przecież o to też czasem chodzi.

#JabłonkiSwawole w 2023

W tym roku, pierwszą odsłoną festiwalową będzie wydarzenie organizowane w pięknym Sandomirzeu. Niektórzy kojarzą to miasto jedynie z serialowymi zbrodniami i Ojcem Mateuszem na rowerze. Jednak tam malownicza miejscowość ma znacznie więcej do zaproponowania nie tylko chwilowym turystom. Ja już nie mogę się doczekać, by ponownie pospacerować uliczkami Sandomierza. Tym bardziej, że spędze w nim trzy dni, choć na scenie konferansjersko udzielał się będę jedynie 2 maja. Festiwal od kilku lat, w różnych polskich miejscowościach gromadzi setki tysięcy uczestników. Opócz koncertów, każda edycja ma swój promujący teledysk. W tym roku za storzeniem klipu stoi Igo i Natalia Szroeder, którzy coverują wielki przebój Anny Jantar – „Moje jedyne marzenie” z nieśmiertelnym referenem – przetańczyć z Tobą chcę całą noc… I tak będzie. Będziemy tańczyć, to jako oficjallny konferansjer wydarzenia Wam serdecznie obiecuję 🙂

Co w programie?

Orgniazatorzy zadbali o wiele atrakcji przez cały dzień. Będzie wspólne sadzenie drzewek jabłonkowych. Będziemy przypominać o legendzie związanej z trzema Jabłonkami i przebiegłym kowalu. Strafa festiwalowa to prawdziawa uczta dla smakoszy, miośników rękodzielnictwa czy szeroko pojętej kultury.

Na scenie zobaczymy występy Maryland, Dawida Tyszkowskiego, Sarę James i Lemon… Znajdzie się nawet coś dla miłośników słowiańskich bębnów. Jest na co czekać.

Szczegóły:

Festiwal Jabłonki Swawole odbędzie się 02 maja 2023 Sandomierzu.

Wejście na wydarzenie jest bezpłatne. 

Bawwimy się od 11 do 22. Dokładne informacje o festiwalu znajdziecie też tutaj

 

Szymon – Konferansjer

Zobacz inne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share via
Copy link